+420 721 640 525
info@fitnessdance.cz

Proč je důležité NEnásledovat dav?

Proč je důležité NEnásledovat dav?

„Ti, kdo jdou s davem, se v něm obvykle ztratí.“

„Je lepší jít sám než následovat dav jdoucí nesprávným směrem.“

„Následovat dav je stejné jako říkat: Jsem příliš líný/á než abych následoval/a své srdce a měl/a své vlastní sny.“

„Udělejte ze sebe ovci a vlci Vás sežerou.“

„Je snadné NÁSLEDOVAT. Skvělí lidé však nenásledují, oni VEDOU.“

„Ten kdo následuje dav, nedostane se obvykle nikam dál než samotný dav.“

 

Pro mnoho z nás – mít jiný názor, být jiný nebo jedinečný – skrývá v sobě jakýsi negativní náboj. Máme tendenci dívat se na lidi odlišně, zejména pokud jejich jednání nebo chování neodpovídá tomu, co považujeme za normální nebo běžné.

Ve skupinové situaci je velmi snadné chovat se špatně..koneckonců; “Já jen dělám, co dělají všichni ostatní.”… “Nemůže to být přece tak špatné, když to dělají všichni.” apod.

Lidé, kteří dosáhli masivních úspěchů ve svém životě a splnili si své sny, však nebyli stejní jako ostatní…nenásledovali dav. Dostali se tam, kde jsou, jen díky tomu, že se odvážili být odlišní a třeba i šli „proti proudu“.

Pokud ze sebe uděláte ovečku z davu, jednoduše se spokojíte s tím, co si ostatní myslí, že je dost dobré. „Pokud to dělají všichni, musí to být přece správné a dost dobré i pro mě, no ne?“ Přestanete pak přemýšlet o způsobech, jak zlepšit svůj život, jak odstranit svou nespokojenost, jak zvýšit svůj životní standard, jak si splnit své sny…protože zkrátka uvěříte, že jediný správný standard a jediný „normální“ způsob života je ten, který žijí i ostatní..

Tím, že nebudete následovat dav, můžete převzít zodpovědnost za svůj vlastní život a dělat to, co je správné právě pro Vás a co reflektuje Váš vlastní postoj či názor. Abychom nemuseli následovat dav, musíme se naučit být odvážní a sebejistí.

Úspěch v našem životě pochází z toho, že se nebojíme přijmout své vlastní jedinečné vlastnosti, postoje a myšlenky.

Mnozí z nás se domnívají, že naše skutečné „já“ prostě není dost dobré, nebo že se musíme stát takovou „verzí“ našeho já, které bude bez problémů přijato ostatními. To není pravda, protože tímto se pouze připravíme o to, co nás činí jedinečnými a spokojený život nám zůstane na míle vzdálený.

Přijetím a sdílením vlastností, které jsou pro vás důležité, jako je čestnost, spravedlnost, vděčnost atd., budete zároveň inspirovat i ostatní, aby následovali Váš příklad.

Skutečnost je totiž taková, že být sám sebou je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Je to způsob, jakým shromažďujete sílu a odvahu, kterou potřebujete, abyste žili šťastný a naplněný život.

Naučte se dělat svá vlastní rozhodnutí a vždy se ujistěte, že tato rozhodnutí jsou opravdu Vaše vlastní. Chování většiny lidí je totiž silně ovlivněno tím, co dělají ostatní.

Zkuste si jen pro sebe říct: “Já jsem ten, kdo ovládá své vlastní chování a budu žít svůj vlastní život. Proč bych měl/a dělat něco, co dělají ostatní, přestože to nepokládám za správné?” Takové pozitivní myšlení a víra v sebe sama Vám velmi rychle zvedne sebevědomí. A zdravě sebevědomý člověk již nemá strach o to, co si o něm myslí okolí.

Už pouhý fakt, že se držíme hodnot, které jsou pro nás důležité a správné, i navzdory názoru jiných lidí…nás činí nejen okamžitě šťastnějšími, ale také odvážnými a sebejistými leadry, na které se i ostatní mohou spolehnout při hledání vlastní cesty a životního štěstí.

Autor článku: Andrea Sláviková

Sdílet:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!